util-linux 2.11r - en to et translation catalogue (946 entries)

en: 		end: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
et: 		lõpp: (c,h,s) ootasin (%ld,%ld,%ld), sain (%ld,%ld,%ld)

en: 		start: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
et: 		algus: (c,h,s) ootasin (%ld,%ld,%ld), sain (%ld,%ld,%ld)

en: 	Sorry - this fdisk cannot handle AIX disk labels.
    	If you want to add DOS-type partitions, create
    	a new empty DOS partition table first. (Use o.)
    	WARNING: This will destroy the present disk contents.
et: 	Vabandust - see fdiski versioon ei saa hakkama AIXi
    	partitsioonitabeliga. Kui Te soovite lisada DOSi tüüpi
    	partitsioone, looge kõigepealt uus DOSi partitsioonitabel
    	(käsuga o).
    	HOIATUS: see hävitab ketta praeguse sisu!

en: 	You have chosen an unusual boot file name.
et: 	Te olete valinud ebahariliku buutfaili nime

en: 
    	Be aware, that the bootfile is not checked for existence.
    	SGI's default is "/unix" and for backup "/unix.save".
et: 
    	Ettevaatust, buutfaili olemasolu ei kontrollita.
    	SGI vaikeväärtus on "/unix" ja varuväärtus "/unix.save"

en: 
    	Bootfile is changed to "%s".
et: 
    	Uueks buutfailiks on "%s"

en: 
    	Bootfile must have a fully qualified pathname.
et: 
    	Buutfail tuleb anda täisteega

en: 
    	Name of Bootfile too long:  16 bytes maximum.
et: 
    	Buutfaili nimi on liiga pikk: 16 baiti on maksimum

en: 
    	Sorry, no experts menu for SGI partition tables available.
et: 
    	Vabandust, SGI partitsioonitabeli jaoks pole ekspertmenüüd

en: 
    	There is a valid AIX label on this disk.
    	Unfortunately Linux cannot handle these
    	disks at the moment.  Nevertheless some
    	advice:
    	1. fdisk will destroy its contents on write.
    	2. Be sure that this disk is NOT a still vital
    	   part of a volume group. (Otherwise you may
    	   erase the other disks as well, if unmirrored.)
    	3. Before deleting this physical volume be sure
    	   to remove the disk logically from your AIX
    	   machine.  (Otherwise you become an AIXpert).
et: 
    	Sellel seadmel on AIX partitsioonitabel.
    	Kahjuks ei suuda Linux seda hetkel toetada.
    	Sellegipoolest, natuke nõuandeid:
    	1. fdisk hävitab kirjutamisel selle tabeli
    	2. Olge enne kindlad, et see ketas ei oleks osa
    	   mõnest köidete (volume) grupist - vastasel juhul
    	   võite ka köite teised osad kustutada,
    	   kui nad just peegeldatud pole.	3. Enne füüsilise ketta kustutamist kustutage
    	   ketas loogiliselt oma AIX masinast
    	   (muidu saab Teist AIXpert).

en: 
    %6d regular files
    %6d directories
    %6d character device files
    %6d block device files
    %6d links
    %6d symbolic links
    ------
    %6d files
et: 
    %6d tavalist faili
    %6d kataloogi
    %6d sümbolseadet
    %6d plokkseadet
    %6d viidet
    %6d nimeviidet
    ------
    %6d faili

en: 
    %6ld inodes used (%ld%%)
et: 
    %6ld i-kirjet kasutusel (%ld%%)

en: 
    %d partitions:
et: 
    %d partitsiooni:

en: 
    Aborted.
et: 
    Katkestatud

en: 
    BSD label for device: %s
et: 
    BSD partitsioonitabel seadmel %s

en: 
    Disk %s: %lu cylinders, %lu heads, %lu sectors/track
et: 
    Ketas %s: %lu silindrit, %lu pead, %lu sektorit rajal

en: 
    Invalid Bootfile!
    	The bootfile must be an absolute non-zero pathname,
    	e.g. "/unix" or "/unix.save".
et: 
    Vigane buutfail!
    	Buutfail peab olema absoluutse teega mittetühi string,
    	näiteks "/unix" või "/unix.save"

en: 
    Now you can turn off the power...
et: 
    Nüüd võib voolu välja lülitada...

en: 
    Partition table entries are not in disk order
et: 
    Partitsioonitabeli kirjed on füüsilisest erinevas järjekorras

en: 
    Syncing disks.
et: 
    Kirjutan puhvreid kettale

en: 
    The boot partition does not exist.
et: 
    Buutpartitsiooni ei eksisteeri

en: 
    The current boot file is: %s
et: 
    Aktiivne buutfail on %s

en: 
    The number of cylinders for this disk is set to %d.
    There is nothing wrong with that, but this is larger than 1024,
    and could in certain setups cause problems with:
    1) software that runs at boot time (e.g., old versions of LILO)
    2) booting and partitioning software from other OSs
       (e.g., DOS FDISK, OS/2 FDISK)
et: 
    Ketta silindrite arvuks on seatud %d. Selles ei ole iseenesest
    midagi halba, aga see on suurem kui 1024 ning võib seega põhjustada
    teatud situatsioonides probleeme:
    1) tarkvaraga, mis käivitub buutimise ajal (näiteks vana versioon LILOst)
    2) muude operatsioonisüsteemide buutimise ja partitsioneerimise
    tarkvaraga (näiteks DOSi FDISK, OS/2 FDISK)

en: 
    The swap partition does not exist.
et: 
    Saalimispartitsiooni ei eksisteeri

en: 
    The swap partition has no swap type.
et: 
    Saalimispartitsioonil pole saalimispartitsiooni tüüp

en: 
    Usage:
    Print version:
            %s -v
    Print partition table:
            %s -P {r|s|t} [options] device
    Interactive use:
            %s [options] device
    
    Options:
    -a: Use arrow instead of highlighting;
    -z: Start with a zero partition table, instead of reading the pt from disk;
    -c C -h H -s S: Override the kernel's idea of the number of cylinders,
                    the number of heads and the number of sectors/track.
et: 
    Kasutamine:
    Versiooni trükkimine:
            %s -v 
    Partitsioonitabeli trükkimine:
            %s -P {r|s|t} [võtmed] seade
    Interaktiivne kasutamine:
            %s [võtmed] seade
    
    Võtmed:
    -a: Kasutada noolt inverteeritud teksti asemel
    -z: Alustada tühja partitsioonitabeliga, arvestamata tabeli vana sisu
    -c C -h H -s S: Anda käsitsi ette silindrite, peade ja rajal olevate
                    sektorite arvud

en: 
    WARNING: If you have created or modified any
    DOS 6.x partitions, please see the cfdisk manual
    page for additional information.
et: 
    HOIATUS: Kui Te tekitasite või muutsite DOS 6.x
    partitsioone, lugege palun cfdisk'i manuali
    lisainformatsiooni hankimiseks.

en: 
    WARNING: If you have created or modified any DOS 6.x
    partitions, please see the fdisk manual page for additional
    information.
et: 
    HOIATUS: Kui Te tekitasite või muutsite DOS 6.x
    partitsioone, lugege palun fdisk'i manuali
    lisainformatsiooni jaoks.

en: 
    WARNING: Re-reading the partition table failed with error %d: %s.
    The kernel still uses the old table.
    The new table will be used at the next reboot.
et: 
    HOIATUS: Partitsioonitabeli uuesti lugemine ei õnnestunud,
    tuli viga %d: %s
    Tuum kasutab endiselt vana tabelit,
    uus tabel hakkab kehtima järgmisest buudist alates.

en: 
    Why am I still alive after reboot?
et: 
    Miks ma pärast rebooti veel elus olen?

en: 
    Wrong password.
et: 
    Vale parool

en: 
    got EOF thrice - exiting..
et: 
    Sain EOF-i kolm korda järjest - aitab

en: 
    interrupted %10.10s %5.5s
et: 
    katkestatud %10.10s %5.5s

en: 
    wtmp begins %s
et: 
    wtmp algab %s

en:                 r - Raw data (exactly what would be written to disk)
et:                 r - tooRes - see baidijada, mis kettale kirjutataks

en:                 s - Table ordered by sectors
et:                 s - Sektorite järgi järjestatud tabel

en:                 t - Table in raw format
et:                 t - Tabel teksti kujul (umbes nagu peaekraanil)

en:              DOS, OS/2, ...
et:              OS/2 ja muude operatsioonisüteemidega.

en:              Note: This may make the partition incompatible with
et:              Märkus: see võib teha ketta mitteühilduvaks DOSi,

en:              Rotates through MB, sectors and cylinders
et:              Variandid on MB, sektorid ja silindrid

en:              Since this might destroy data on the disk, you must
et:              Kuna see võib kettalt andmeid hävitada, küsitakse

en:              There are several different formats for the partition
et:              Väljastamisel võite valida mitme formaadi vahel:

en:              WARNING: This option should only be used by people who
et:              HOIATUS: See käsk on ainult neile, kes teavad, mida

en:              `no'
et:              täissõnaga (`jah' või `ei').

en:              either confirm or deny the write by entering `yes' or
et:              enne kirjutamist kinnitust. Vastata tuleb eestikeelse

en:              know what they are doing.
et:              nad teevad.

en:        %s -l [ signal ]
et:              %s -l [ signaal ]

en:      phys=(%d, %d, %d)
et:      füüs=(%d, %d, %d)

en:    Device Boot    Start       End   #sectors  Id  System
et:    Seade  Buut    Algus      Lõpp   #sektors  ID  Süsteem

en:    Device Boot   Start       End    #blocks   Id  System
et:    Seade  Buut   Algus      Lõpp    #plokke   ID  Süsteem

en:    Device Boot Start     End   #cyls    #blocks   Id  System
et:    Seade  Buut Algus     Lõpp   #sil     #plokke   ID  Süsteem

en:    Logical
et:  Loogiline

en:    None
et:    Vaba

en:    Primary
et:  Primaarne

en:    a   change number of alternate cylinders
et:    a   muuta alternatiivsete silindrite arvu

en:    a   select bootable partition
et:    a   valida buutiv partitsioon

en:    a   toggle a bootable flag
et:    a   lülitada buuditavuse lipp sisse/välja

en:    a   toggle a read only flag
et:    a   lülitada kirjutuskaitse lipp sisse/välja

en:    b   edit bootfile entry
et:    b   redigeerida buutfaili kirjet

en:    b   edit bsd disklabel
et:    b redigeerida NSD partitsioonitabelit

en:    b   move beginning of data in a partition
et:    b   liigutada andmete algust partitsioonis

en:    c   change number of cylinders
et:    c   muuta silindrite arvu

en:    c   select sgi swap partition
et:    c   valida SGI saalimispartitsioon

en:    c   toggle the dos compatibility flag
et:    c   lülitada DOSiga ühilduvuse rezhiim sisse/välja

en:    c   toggle the mountable flag
et:    c   lülitada monteeritavuse lipp sisse/välja

en:    d   delete a BSD partition
et:    d   kustutada BSD partitsioon

en:    d   delete a partition
et:    d   kustutada partitsioon

en:    d   print the raw data in the partition table
et:    d   näidata partitsioonitabelit baidikaupa

en:    e   change number of extra sectors per cylinder
et:    e   muuta lisasektorite arvu silindril

en:    e   edit drive data
et:    e   redigeerida sedame andmeid

en:    e   list extended partitions
et:    e   näidata extended-partitsioonide nimekirja

en:    f   fix partition order
et:    f   parandada partitsioonide järjekord

en:    g   create an IRIX (SGI) partition table
et:    g   luua IRIXi (SGI) partitsioonitabel

en:    h   change number of heads
et:    h   muuta peade arvu

en:    i   change interleave factor
et:    i   muuta interleave-tegurit

en:    i   install bootstrap
et:    i   installeerida bootstrap

en:    l   list known filesystem types
et:    l   anda nimekiri tuntud failisüsteemide tüüpidest

en:    l   list known partition types
et:    l   anda nimekiri tuntud partitsioonitüüpidest

en:    m   print this menu
et:    m   näidata sedasama menüüd

en:    n   add a new BSD partition
et:    n   lisada uus BSD partitsioon

en:    n   add a new partition
et:    n   lisada uus partitsioon

en:    o   change rotation speed (rpm)
et:    o   muuta pöörlemise kiirust (rpm)

en:    o   create a new empty DOS partition table
et:    o   luua uus tühi DOSi partitsioonitabel

en:    p   print BSD partition table
et:    p   näidata BSD partitsioonitabelit

en:    p   print the partition table
et:    p   näidata partitsioonitabelit

en:    q   quit without saving changes
et:    q   väljuda salvetsamata

en:    r   return to main menu
et:    r   tagasi peamenüüsse

en:    s   change number of sectors/track
et:    s   muuta sektorite arvu rajal

en:    s   create a new empty Sun disklabel
et:    s   luua uus tühi Sun'i partitsioonitabel

en:    s   show complete disklabel
et:    s   näidata täielikku partitsioonitabelit

en:    t   change a partition's filesystem id
et:    t   muuta partitsiooni failisüsteemi tüüpi

en:    t   change a partition's system id
et:    t   muuta partitsiooni tüüpi

en:    u   change display/entry units
et:    u   muuta sisestamise ja tabeli näitamise ühikuid

en:    u   change units (cylinders/sectors)
et:    u   muuta ühikuid (silindrid/sektorid)

en:    v   verify the partition table
et:    v   kontrollida partitsioonitabelit

en:    w   write disklabel to disk
et:    w   kirjutada tabel kettale

en:    w   write table to disk and exit
et:    w   kirjutada tabel kettale ja väljuda

en:    x   extra functionality (experts only)
et:    x   lisafunktsionaalsus (ainult ekspertidele)

en:    x   link BSD partition to non-BSD partition
et:    x   siduda BSD partitsioon mitte-BSD partitsiooniga

en:    y   change number of physical cylinders
et:    y   muuta füüsiliste silindrite arvu

en:   --jensen, --arc, --srm, --funky-toy
                    tell hwclock the type of alpha you have (see hwclock(8))
et:   --jensen, --arc, --srm, --funky-toy
                    ütleb hwclock'ile, mis tüüpi Alphaga on tegemist
                    Vt. hwclock(8) lähema info jaoks

en:   ?          Print this screen
et:   ?          Näidata sedasama ekraani

en:   W          Write partition table to disk (must enter upper case W)
et:   W          Kirjutada partitsioonitabel kettale (jah, suurtäht)

en:   b          Toggle bootable flag of the current partition
et:   b          Vahetada buuditavuse lippu jooksval partitsioonil

en:   d          Delete the current partition
et:   d          Kustutada jooksev partitsioon

en:   g          Change cylinders, heads, sectors-per-track parameters
et:   g          Muuta silindrite, peade ja rajal olevate sektorite arvu

en:   h          Print this screen
et:   h          Näidata sedasama ekraani

en:   m          Maximize disk usage of the current partition
et:   m          Maksimiseerida jooksva partitsiooni kettakasutus

en:   n          Create new partition from free space
et:   n          Luua uus partitsioon vaba ruumi sisse

en:   p          Print partition table to the screen or to a file
et:   p          Väljastada partitsioonitabel ekraanile või faili

en:   q          Quit program without writing partition table
et:   q          Väljuda programmist ilam muutusi salvestamata

en:   still logged in
et:   veel masinas

en:   t          Change the filesystem type
et:   t          Muuta jooksva partitsiooni failisüsteemi tüüpi

en:   u          Change units of the partition size display
et:   u          Muuta partitsioonide suuruse ja asukoha ühikuid

en:  Last %s
et: Viimane %s

en:  Remove
et:  Kas eemaldada

en:  and
et:  ja

en:  removable
et:  eemaldatav

en: !!! Internal error !!!
et: !!! Sisemine viga !!!

en: !!!! Internal error creating logical drive with no extended partition !!!!
et: Sisemine viga: loogilise partitsiooni loomisel puudub extended-partitsioon

en: #       start       end      size     fstype   [fsize bsize   cpg]
et: #       algus       lõpp     maht     fstüüp   [fmaht bmaht   cpg]

en: # partition table of %s
et: # %s partitsioonitabel

en: %*s Flag    Start       End    Blocks   Id  System
et: %*s Lipp    Algus       Lõpp   Plokke   ID  Süsteem

en: %2d: %-10s sector%5u size%8u
et: %2d: %-10s sektor %5u pikkus %8u

en: %6ld zones used (%ld%%)
et: %6ld tsooni kasutusel (%ld%%)

en: %c: unknown command
et: %c: tundmatu käsk

en: %d bad blocks
et: %d vigast plokki

en: %ld blocks
et: %ld plokki

en: %ld inodes
et: %ld i-kirjet

en: %s  %.6f seconds
et: %s  %.6f sekundit

en: %s contains no disklabel.
et: %s ei sisalda partitsioonitabelit

en: %s does not have interrupt functions.
et: %s ei paku katkestusfunktsioone.

en: %s is clean, no check.
et: %s on puhas ega vaja kontrolli

en: %s is mounted.
et: %s on monteeritud.

en: %s is mounted; will not make a filesystem here!
et: %s on monteeritud - siia failisüsteemi ei tee!

en: %s is not a block special device
et: %s pole plokkseade

en: %s is unable to get I/O port access:  the iopl(3) call failed.
et: %s ei saanud I/O portidele ligi: iopl(3) ei õnnestunud

en: %s login refused on this terminal.
et: Kasutaja %s ei tohi sellelt terminaliltsisse logida

en: %s of partition %s has impossible value for cylinders: %lu (should be in 0-%lu)
et: %s partitsioonil %s sisaldab vigast silindri väärtust: %lu (peaks olema 0-%lu)

en: %s of partition %s has impossible value for head: %lu (should be in 0-%lu)
et: %s partitsioonil %s sisaldab vigast pead numbrit: %lu (peaks olema 0-%lu)

en: %s of partition %s has impossible value for sector: %lu (should be in 1-%lu)
et: %s partitsioonil %s sisaldab vigast sektori väärtust: %lu (peaks olema 1-%lu)

en: %s takes no non-option arguments.  You supplied %d.
et: %s ei taha mitte-võtmelisi argumente. %d on üleliigne

en: %s%s.
    You can do this from the extra functions menu.
et: %s%s.
    Te saate seda teha lisafunktsionaalsuse menüüst.

en: %s-sided, %d tracks, %d sec/track. Total capacity %d kB.
et: %spoolne, %d rada, %d sektorit rajal. Kogumaht %d kB

en: %s: "%s" does not exist.
et: %s: "%s" ei eksisteeri

en: %s: "%s" is not executable.
et: %s: "%s" ei ole täidetav

en: %s: "%s" is not listed in /etc/shells.
et: %s: "%s" pole kirjas failis /etc/shells

en: %s: '%c' is not allowed.
et: %s: '%c' ei ole lubatud

en: %s: BAD ERROR
et: %s: Vigane veakood

en: %s: Control characters are not allowed.
et: %s: Juhtsümbolid ei ole lubatud

en: %s: Device '%s' contains a valid Sun disklabel.
    This probably means creating v0 swap would destroy your partition table
    No swap created. If you really want to create swap v0 on that device, use
    the -f option to force it.
et: %s: Seade `%s' sisaldab pealtnäha korralikku Sun'i partitsioonitabelit.
    See tähendab ilmselt, et v0 saalimisala tegemine hävitaks partitsioonitabeli.
    Saalimisala ei tekitataud. Kui Te tõesti soovite sellele seadmele
    v0 saalimisala tekitada, kasutage -f võtit selle sundimiseks.

en: %s: Only root can shut a system down.
et: %s: Ainult root saab süsteemi seisata

en: %s: Out of memory!
et: %s: Mälu sai otsa

en: %s: The --adjust and --noadjfile options are mutually exclusive.  You specified both.
et: %s: Võtmed --adjust ja --noadjfile on vastastikku välistavad

en: %s: The --utc and --localtime options are mutually exclusive.  You specified both.
et: %s: --utc ja --localtime võtmed on teineteist välistavad. Teie kasutasite mõlemat korraga

en: %s: Warning: unrecognized third line in adjtime file
et: %s: Hoiatus: arusaamatu kolmas rida adjtime failis

en: %s: With --noadjfile, you must specify either --utc or --localtime
et: %s: Koos võtmega --noadjfile tuleb anda ka kas --utc või --localtime võti

en: %s: Your shell is not in /etc/shells, shell change denied
et: %s: Teie shell pole kirjas failis /etc/shells, shelli ei muuda

en: %s: atomic %s failed for 1000 iterations!
et: %s: atomaarne '%s' ei õnnestunud 1000 katse jooksul!

en: %s: bad directory: '.' isn't first
et: `%s': vigane kataloog: `.' pole esimene

en: %s: bad directory: '..' isn't second
et: `%s': vigane kataloog: `..' pole teine

en: %s: bad directory: size < 32
et: `%s': vigane kataloog: suurus < 32

en: %s: can only change local entries; use yp%s instead.
et: %s: ainult lokaalseid kirjeid saab muuta - kasutage programmi yp%s

en: %s: can't exec %s: %m
et: %s: ei suuda käivitada programmi %s: %m

en: %s: can't find process "%s"
et: %s: ei leia protsessi "%s"

en: %s: can't open temporary file.
et: %s: ei suuda avada ajutist faili

en: %s: can't read %s.
et: %s: ei suuda lugeda %s

en: %s: can't read temporary file.
et: %s: ei suuda lugeda ajutist faili

en: %s: can't stat temporary file.
et: %s: ei suuda lugeda ajutise faili staatust

en: %s: cannot open %s
et: %s: Ei suuda avada faili %s

en: %s: dup problem: %m
et: probleem %s dubleerimisel: %m

en: %s: error: Nowhere to set up swap on?
et: %s: Viga - ei ole öeldud, kuhu saalimisala tekitada

en: %s: error: swap area needs to be at least %ldkB
et: %s: Viga - saalimisala peab olema vähemalt %ldkB

en: %s: error: unknown version %d
et: %s: Viga - tundmatu versioon %d

en: %s: failed to open: %s
et: %s: Avamine ei õnnestunud: %s

en: %s: illegal key (%s)
et: %s: vigane võti (%s)

en: %s: input overrun
et: %s: sisendi ületäitumine

en: %s: no such partition
et: %s: sellist partitsiooni ei ole

en: %s: not open for read/write
et: %s pole avatud lugemiseks _ja_ kirjutamiseks

en: %s: option parse error
et: %s: viga võtmete analüüsimisel

en: %s: out of memory
et: %s: Mälu sai otsa

en: %s: read error on %s
et: %s: lugemise viga failis %s

en: %s: renaming %s to %s failed: %s
et: %s: %s ümber nimetamine %s -ks ei õnnestnud: %s

en: %s: seek error on %s
et: %s: seekimise viga failis %s

en: %s: shell must be a full path name.
et: %s: shelli peab andma koos täieliku teega

en: %s: unknown argument: %s
et: %s: Tundmatu argument: %s

en: %s: unknown signal %s
et: %s: tundmatu signaal %s

en: %s: unknown signal %s; valid signals:
et: %s: tundmatu signaal %s, tuntud signaalid:

en: %s: use -l option to see list
et: %s: kasutage -l lubatud shellide nimekirja vaatamiseks

en: %s: user "%s" does not exist.
et: %s: Kasutajat "%s" pole olemas

en: %s: warning: truncating swap area to %ldkB
et: %s: Hoiatus - piiran saalimisala %ld kB-ga

en: %s: will not read %s - use stdin.
et: %s: ei hakka %s lugema, kasuta standardsisendit

en: %s: you (user %d) don't exist.
et: %s: Teid (kasutajat %d) pole olemas

en: '%c' is not allowed.
et: '%c' ei ole lubatud

en: (Expected: `UTC' or `LOCAL' or nothing.)
et: (Ootasin: `UTC' või `LOCAL' või mitte midagi)

en: ----- Bootinfo -----
    Bootfile: %s
    ----- Directory Entries -----
et: ----- Buutinfo -----
    Buutfail: %s
    ----- Kataloogikirjed -----

en: ----- partitions -----
    Pt# %*s  Info     Start       End   Sectors  Id  System
et: ----- partitsioonid -----
    Nr# %*s  Info     Algus       Lõpp Sektoreid Id  Süsteem

en: ----------------------------
    FILE SYSTEM HAS BEEN CHANGED
    ----------------------------
et: --------------------------
    FAILISÜSTEEMI SAI MUUDETUD
    --------------------------

en: --date argument too long
et: --date argument on liiga pikk

en: ...got clock tick
et: ...sain tiksu

en: /dev/%s: cannot open as standard input: %m
et: ei saanud avada /dev/%s standardsisendina: %m

en: /dev/%s: not a character device
et: /dev/%s pole sümbolseade

en: /dev: chdir() failed: %m
et: chdir () kataloogi /dev ei õnnestunud: %m

en: AIX bootable
et: AIX buutiv

en: According to MIPS Computer Systems, Inc the Label must not contain more than 512 bytes
et: Vastavalt MIPS Computer Systems, Inc spetsifikatsioonidele ei tohi
    partitsioonitabel olla suurem kui 512 baiti

en: Add partition at beginning of free space
et: Lisada partitsioon vaba ruumi algusse

en: Add partition at end of free space
et: Lisada partitsioon vaba ruumi lõppu

en: Among the primary partitions, at most one can be extended
     (although this is not a problem under Linux)
et: Ainult üks primaarsetest partitsioonidest tohib olla extended
    (kuigi see pole Linuxis probleemiks)

en: Assuming hardware clock is kept in %s time.
et: Eeldan, et riistavalises kellas on kasutusel %s aeg

en: Attempting to generate entire disk entry automatically.
et: Üritan genereerida terve ketta kirjet automaatselt

en: BLKGETSIZE ioctl failed on %s
et: BLKGETSIZE ioctl ei õnnestunud seadmel %s

en: BSD disklabel command (m for help):
et: BSD partitsioonitabeli käsk (m annab abiinfot):

en: Bad logical partition
et: Vigane loogiline partitsioon

en: Bad offset in primary extended partition
et: Vigane offset primaarses extended-partitsioonis

en: Bad primary partition
et: Vigane primaarne partitsioon

en: Bad user-specified page size %d
et: Vigane kasutaja poolt määratud lehekülje suurus %d

en: Block %d in file `%s' is marked not in use.
et: Plokk %d failis `%s' on märgitud mittekasutatuks.

en: Block has been used before. Now in file `%s'.
et: Plokk on juba kasutatud, kuid leidus uuesti failis `%s'.

en: BlockSize: %d
et: Ploki suurus: %d

en: Blocks: %ld
et: Plokke: %ld

en: Boot
et: Buutiv

en: Boot Wizard hidden
et: Boot Wizard peidetud

en: Boot file unchanged
et: Buutfail jäi samaks

en: Bootable
et: Buutiv

en: Booting to single user mode.
et: Buudin ühekasutajarezhiimi

en: Bootstrap installed on %s.
et: Bootstrap sai installitud seadmele %s

en: Bootstrap overlaps with disk label!
et: Bootstrap kattub partitsioonitabeliga!

en: Broadcast Message from %s@%s
et: Teade kõigile kasutajalt %s@%s

en: Building a new SGI disklabel. Changes will remain in memory only,
    until you decide to write them. After that, of course, the previous
    content will be unrecoverably lost.
et: Koostan uue SGI partitsioonitabeli. Muutused jäävad ainult mällu,
    kuni Te ise otsustate need kettale kirjutada. Pärast seda pole vana sisu
    loomulikult enam taastatav.

en: Building a new sun disklabel. Changes will remain in memory only,
    until you decide to write them. After that, of course, the previous
    content won't be recoverable.
et: Koostan uue Suni partitsioonitabeli. Muutused jäävad ainult mällu,
    kuni Te ise otsustate need kettale kirjutada. Pärast seda pole vana sisu
    loomulikult enam taastatav.

en: CTRL-L       Redraws the screen
et: CTRL-L       Joonistada ekraan üle

en: Calling ioctl() to re-read partition table.
et: Kasutan ioctl() partitsioonitabeli uuesti lugemiseks

en: Calling kernel power-off facility...
et: Kutsun välja tuuma väljalülitamise meetodi...

en: Calling settimeofday:
et: kutsun välja settimeofday:

en: Can't open /dev/tty1 or /dev/vc/1
et: Ei suuda avada seadet /dev/tty1 või /dev/vc/1

en: Can't read %s, exiting.
et: Ei suuda lugeda faili %s, katkestan

en: Cancel
et: Tühista

en: Cannot access the Hardware Clock via any known method.
et: Ei suuda ühegi tuntud meetodiga riistvaralist kella kätte saada

en: Cannot change FS Type to empty
et: Failisüsteemi tüüpi ei saa muuta tühjaks

en: Cannot change FS Type to extended
et: Failisüsteemi tüüpi ei saa muuta extended'iks

en: Cannot change the type of an empty partition
et: Tühja partitsiooni tüüpi ei saa muuta

en: Cannot create logical drive here -- would create two extended partitions
et: Siia ei saa loogilist partitsiooni luua - see tekitakse teise extended'i

en: Cannot delete an empty partition
et: Tühja partitsiooni ei saa kustutada

en: Cannot exec %s, trying umount.
et: Ei suuda käivitada programmi %s, proovin umount'i

en: Cannot exec swapoff, hoping umount will do the trick.
et: Ei saa käivitada swapoff'i, ehk umount teeb selle ära

en: Cannot exec umount, giving up on umount.
et: Ei suuda käivitada umount'i, annan alla umount'iga tegelemisel

en: Cannot fork for swapoff. Shrug!
et: Ei saa teha uut protsessi saalimise välja lülitamiseks. Oeh!

en: Cannot fork for umount, trying manually.
et: Ei saa forkida umounti käivitamiseks, proovin käsitsi

en: Cannot get disk size
et: Ei suuda kindlaks teha ketta mahtu

en: Cannot make this partition bootable
et: Seda partitsiooni ei saa buutivaks teha

en: Cannot maximize this partition
et: Seda partitsiooni ei saa maksimiseerida

en: Cannot open %s
et: Ei suuda avada seadmefaili %s

en: Cannot open /dev/port: %s
et: Ei suuda avada seadet /dev/port: %s

en: Cannot open disk drive
et: Ei suuda avada kettaseadet

en: Cannot open file '%s'
et: Ei suuda avada faili `%s'

en: Cannot read disk drive
et: Ei suuda kettalt lugeda

en: Cannot seek on disk drive
et: Ei suuda kettal seekida

en: Cannot write disk drive
et: Ei suuda kettale kirjutada

en: Change cylinder geometry
et: Muuta silindrite arvu geomeetrias

en: Change disk geometry (experts only)
et: Muuta ketta geomeetriat (ainult ekspertidele)

en: Change head geometry
et: Muuta peade arvu geomeetrias

en: Change sector geometry
et: Muuta sektorite arvu geomeetrias

en: Change the filesystem type (DOS, Linux, OS/2 and so on)
et: Muuta failisüsteemi tüüpi (DOS, Linux, OS/2 jne)

en: Change units of the partition size display (MB, sect, cyl)
et: Muuta partitsioonide suuruse näitamise ühikuid (MB, sektorid, silindrid)

en: Changed system type of partition %d to %x (%s)
et: Partitsiooni %d tüüp on nüüd %x (%s)

en: Changing display/entry units to %s
et: Sisestamisel ja näitamisel on nüüd ühikuteks %s

en: Changing finger information for %s.
et: Muudan kasutaja %s kohta käivat informatsiooni

en: Changing shell for %s.
et: Muudame kasutaja %s shelli

en: Clear
et: Kas puhastada

en: Clock not changed - testing only.
et: Ei muutnud kella - testime ainult

en: Command      Meaning
et: Käsk        Tähendus

en: Command (m for help):
et: Käsk (m annab abiinfot):

en: Command action
et: Käsk    Tähendus

en: Command action
       %s
       p   primary partition (1-4)
et: Käsk tegevus
       %s
       p   primaarse partitsiooni (1-4) loomine

en: Compaq diagnostics
et: Compaq diagnostika

en: Consider leaving partition 3 as Whole disk (5),
    as SunOS/Solaris expects it and even Linux likes it.
et: Soovitav on jätta partitsioon 3 terveks kettaks (5),
    sest SunOs/Solaris eeldab seda ja see meeldib isegi Linuxile.

en: Consider leaving partition 9 as volume header (0),
    and partition 11 as entire volume (6)as IRIX expects it.
et: Kaaluge partitsiooni 9 jätmist köite päiseks (0) ja
    partitsiooni 11 jätmist terveks kettaks (6) nagu IRIX seda eeldab

en: Control characters are not allowed.
et: Juttsümbolid ei ole lubatud

en: Correct
et: Kas parandada

en: Could not determine current format type
et: Ei suuda kindlaks teha formaatimise parameetreid

en: Could not open %s
et: Ei suutnud avada %s

en: Couldn't initialize PAM: %s
et: Ei suutnud initsialiseerida PAM'i: %s

en: Create a new logical partition
et: Loo uus loogiline partitsioon

en: Create a new primary partition
et: Loo uus primaarne partitsioon

en: Create new partition from free space
et: Luua uus partitsioon vaba ruumi sisse

en: Cylinders
et: silindrid (C)

en: DOS Compatibility flag is not set
et: DOSiga ühilduvuse lipp pole püsti

en: DOS Compatibility flag is set
et: DOSiga ühilduvuse lipp on püsti

en: DOS secondary
et: DOS sekundaarne

en: DRDOS/sec (FAT-12)
et: DRDOS sekund. (FAT-12)

en: DRDOS/sec (FAT-16 < 32M)
et: DRDOS sekund. (FAT-16 < 32M)

en: DRDOS/sec (FAT-16)
et: DRDOS sekund. (FAT-16)

en: Delete
et: kustutaDa

en: Delete the current partition
et: Kustutada jooksev partitsioon

en: Detected sgi disklabel with wrong checksum.
et: Leidsin vale kontrollsummaga SGI partitsioonitabeli

en: Detected sun disklabel with wrong checksum.
    Probably you'll have to set all the values,
    e.g. heads, sectors, cylinders and partitions
    or force a fresh label (s command in main menu)
et: Leidsin vale kontrollsummaga Suni partitsioonitabeli.
    Tõenäoliselt tuleb Teil seada kõik väärtused, s.t.
    peade, sektorite ja silindrite arv ning partitsioonid
    või luua uus tabel (käsuga s põhimenüüst).

en: Device
et: Seade

en: Device contains neither a valid DOS partition table, nor Sun, SGI or OSF disklabel
et: Seade ei sisalda ei DOSi, Suni, SGI ega ODF partitsioonitabelit

en: Device: %s
et: Seade: %s

en: Did not write partition table to disk
et: Ei kirjutanud partitsioonitabelit kettale

en: Disk %s doesn't contain a valid partition table
et: Seade %s ei sisalda äratuntavat partitsioonitabelit

en: Disk %s: cannot get geometry
et: Ketas %s: ei suuda geomeetriat kindlaks teha

en: Disk %s: cannot get size
et: Ketas %s: ei suuda mahtu kindlaks teha

en: Disk Drive: %s
et: Kettaseade: %s

en: Disk Drive: %s
et: Kettaseade: %s

en: Disk has been changed.
et: Ketast sai muudetud

en: DiskSecure Multi-Boot
et: DiscSecure Multi-Boot

en: Do You know, You got a partition overlap on the disk?
et: Kas teate, et mõned partitsioonid kattuvad omavahel?

en: Do you really want to continue
et: Kas Te soovite tõesti jätkata

en: Do you want to create a disklabel? (y/n)
et: Kas soovite luua partitsioonitabelit? (y/n)

en: Do you wish to start with a zero table [y/N] ?
et: Kas soovite alustada tühja tabeliga [y/N] ?

en: Don't create a partition
et: Ära loo partitsiooni

en: Don't print the table
et: Ei trüki midagi

en: Done
et: valmis (D)

en: Done
et: Valmis

en: Done with changing geometry
et: Muutused geomeetrias on tehtud

en: Double
et: Kahe

en: Down Arrow   Move cursor to the next partition
et: Nool alla    Viia kursor järgmisele reale

en: Drift adjustment parameters not updated.
et: Ujumise kompenseerimise parameetreid ei uuendatud

en: EFI (FAT-12/16/32)
et: EFI (FAT-12/FAT-16)

en: ERROR: sector %lu does not have an msdos signature
et: VIGA: sektor %lu ei sisalda msdos'i signatuuri

en: EXCESSIVE linefeeds
et: TOHUTULT reavahetusi

en: Empty
et: Tühi

en: Enter filename or press RETURN to display on screen:
et: Siseta failinimi või vajuta RETURN ekraanil näitamiseks:

en: Enter filesystem type:
et: Sisestage failisüsteemi tüübi number:

en: Enter the number of cylinders:
et: Sisestage silindrite arv:

en: Enter the number of heads:
et: Sisetage peade arv:

en: Enter the number of sectors per track:
et: Sisestage sektorite arv rajal:

en: Error closing %s
et: Viga %s sulgemisel

en: Error executing	%s
et: Viga %s täitmisel

en: Error powering off	%s
et: Viga välja lülitamisel	%s

en: Executing the program "%s" ...
et: Täidan programmi "%s" ...

en: Expert command (m for help):
et: Eksperdi käsk (m annab abiinfot):

en: Extra sectors per cylinder
et: Lisasektoreid silindril

en: FATAL ERROR
et: FATAALNE VIGA

en: FATAL: can't reopen tty: %s
et: Saatuslik viga: ei suuda taasavada terminali: %s

en: FS Type
et: FS tüüp

en: FSname: <%-6s>
et: FSnimi: <%-6s>

en: Fatal error
et: Fataalne viga

en: Fatal error: cannot find %s
et: Fataalne viga: ei suuda leida %s

en: Filesystem on %s is dirty, needs checking.
et: Failisüsteem %s on "must" ja vajab kontrolli

en: Filesystem state=%d
et: Failisüsteemi olek=%d

en: Finger information *NOT* changed.  Try again later.
et: Kasutaja informatsiooni ei muudetud. Proovige hiljem uuesti

en: Finger information changed.
et: Kasutaja informatsioon on muudetud

en: Finger information not changed.
et: Kasutaja informatsioon ei muutunud

en: First %s
et: Esimene %s

en: Firstdatazone=%ld (%ld)
et: Esimene andmete tsoon=%ld (%ld)

en: Flags
et: Lipud

en: Forcing filesystem check on %s.
et: Pealesunnitud kontroll failisüsteemil %s

en: Formatting ...
et: Formaadin ...

en: Free Space
et: Vaba ruum

en: GNU HURD or SysV
et: GNU HURD või SysV

en: Geometry
et: Geomeetria

en: Got %d bytes from %s
et: Sain %d baiti %s seest

en: Hardware clock is on %s time
et: Riistvaralises kellas on kasutusel %s aeg

en: Heads
et: pead (H)

en: Help Screen for cfdisk
et: cfdiski abiinfo ekraan

en: Hex code (type L to list codes):
et: Kuueteistkümnendsüsteemis kood (L näitab koodide nimekirja):

en: Hidden FAT12
et: Peidetud FAT12

en: Hidden FAT16
et: Peidetud FAT16

en: Hidden FAT16 <32M
et: Peidetud FAT16 <32M

en: Hidden HPFS/NTFS
et: Peidetud HPFS/NTFS

en: Hw clock time : %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d = %ld seconds since 1969
et: Riistvaralise kella aeg: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d = %ld sekundit pärast 1969

en: I failed to get permission because I didn't try.
et: Ei saanud luba, sest ei küsinudki

en: IBM Thinkpad hibernation
et: IBM Thinkpad hibernatsioon

en: IRIX likes when Partition 11 covers the entire disk.
et: IRIXile meeldib, et partitsioon 11 katab kogu ketta

en: Id  Name
et: ID  Nimi

en: If you want to maintain SunOS/Solaris compatibility, consider leaving this
    partition as Whole disk (5), starting at 0, with %u sectors
et: Kui soovite hoida ühilduvust SunOS'i/Solarisega, jätke see partitsioon
    kogu ketast katma (5), alguseks 0, pikkuseks %u sektorit

en: Ignoring extra extended partition %d
et: Ignoreerin lisa-extended partistsiooni %d

en: Illegal command
et: Vigane käsk

en: Illegal cylinders value
et: Vigane silindrite arv

en: Illegal heads value
et: Vigane peade arv

en: Illegal key
et: Vale klahv

en: Illegal sectors value
et: Vigane sektorite arv

en: Illegal username
et: Vigane kasutajanimi

en: Incorrect password.
et: Vale parool

en: Inode %d (mode = %07o), i_nlinks=%d, counted=%d.
et: I-kirje %d (mood = %07o), i_nlinks=%d, loendatud=%d.

en: Inode %d marked unused, but used for file '%s'
et: I-kirje %d on märgitud mittekasutatuks, aga kasutatud failis `%s'

en: Inode %d mode not cleared.
et: I-kirje %d moodi ei puhastatud.

en: Inode %d not used, marked used in the bitmap.
et: I-kirje %d pole kasutusel, märgitud kasutatuks bitmapis.

en: Inode %d used, marked unused in the bitmap.
et: I-kirje %d on kasutusel, märgitud mittekasutatuks bitmapis.

en: Inode end: %d, Data end: %d
et: I-kirjete lõpp: %d, andmete lõpp: %d

en: Inodes: %d (in %ld blocks)
et: I-kirjeid: %d (%ld plokis)

en: Inodes: %d (in 1 block)
et: I-kirjeid: %d (1 plokis)

en: Interleave factor
et: Vahelejätu tegur

en: Internal error
et: Sisemine viga

en: Internal error: trying to write bad block
    Write request ignored
et: Sisemine viga: katse kirjutada vigasesse plokki
    Kirjutamise katset ignoreeriti

en: Invalid partition number for type `%c'
et: Vigane partitsiooni number tüübile `%c'

en: Invalid values in hardware clock: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d
et: Vigased väärtused riistvaralises kellas: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d

en: Issuing date command: %s
et: Annan `date' käsu: %s

en: It is highly recommended that eleventh partition
    covers the entire disk and is of type `SGI volume'
et: On ülimalt soovitav, et 11. partitsioon kataks kogu ketta
    ja oleks tüüpi "SGI volume"

en: It is highly recommended that the partition at offset 0
    is UFS, EXT2FS filesystem or SunOS swap. Putting Linux swap
    there may destroy your partition table and bootblock.
    Type YES if you're very sure you would like that partition
    tagged with 82 (Linux swap):
et: On ülimalt soovitav, et partitsioon, mis algab 0. sektorist
    oleks UFS, EXT2FS või SunOSi saalimisala. Linuxi saalimisala
    sinna kirjutamine võib hävitada partitsioonitabeli ja alglaadeploki.
    sisestage YES, kui olete tõdesti kindlad, et tahate partitsiooni tüübiks
    panna 82 (Linuxi saalimisala):

en: It is highly recommended that the partition at offset 0
    is of type "SGI volhdr", the IRIX system will rely on it to
    retrieve from its directory standalone tools like sash and fx.
    Only the "SGI volume" entire disk section may violate this.
    Type YES if you are sure about tagging this partition differently.
et: On ülimalt soovitav, et partitsioon alates plokist 0 oleks
    tüüpi "SGI volhdr", sest IRIXil sõltub sellest oma buutimisaegsete
    utiliitide (sash, fx, ide) kätte saamine. Ainult "SGI volume" tüüpi
    terve ketta kirje tohib seda reeglit rikkuda.
    Kui olete kindel, et soovite seda tüüpi muuta, kirjutage YES

en: Just print the partition table
et: Trükkida lihtsalt tabel

en: KDGHWCLK ioctl failed
et: KDGHWCLK ioctl ei õnnestunud

en: KDGHWCLK ioctl to read time failed
et: KDGHWCLK ioctl kella lugemiseks ei õnnestunud

en: KDGHWCLK ioctl to read time failed in loop
et: KDGHWCLK ioctl kella lugemiseks ei õnnestunud tsükils

en: Kernel is assuming an epoch value of %lu
et: Tuum kasutab epohhi väärtust %lu

en: Last %s or +size or +sizeM or +sizeK
et: Viimane %s või +suurus või +suurusM või +suurusK

en: Last calibration done at %ld seconds after 1969
et: Viimane kalibreerimine tehti %ld sekundit pärast 1969

en: Last drift adjustment done at %ld seconds after 1969
et: Viimane ujumise vastane parandus tehti %ld sekundit pärast 1969

en: Last login: %.*s
et: Viimati loginud: %.*s

en: Linux native
et: Linuxi andmed

en: Linux raid autodetect
et: Linuxi iseavastuv raid

en: Linux swap
et: Linuxi swap

en: Logging in with home = "/".
et: Login sisse kodukataloogiga "/"

en: Logical
et: Loogiline

en: Logical partition %d not entirely in partition %d
et: Loogiline partitsioon %d pole üleni partitsioonis %d

en: Login is therefore prohibited.
et: Sisse logimine on seetõttu keelatud

en: Login on %s from %s denied by default.
et: Sisselogimisest liinil %s masinast %s keeldutakse vaikereegli tõttu

en: Login on %s from %s denied.
et: Sisselogimisest liinil %s masinast %s keeldutakse

en: Mark in use
et: Märkida kasutatuks

en: Maximize
et: Maksimiseerida

en: Maximize disk usage of the current partition (experts only)
et: Maksimiseerida jooksva partitsiooni kettakasutus (ainult ekspertidele)

en: Maxsize=%ld
et: Max. suurus=%ld

en: Maxsize=%ld
et: Max. suurus=%ld

en: Menu item too long. Menu may look odd.
et: Menüükirje on liiga pikk. Menüü võib naljakas välja näha.

en: Menu without direction. Defaulting horizontal.
et: Menüü ilma suunata, eeldan horisontaalset

en: Message from %s@%s (as %s) on %s at %s ...
et: Teade kasutajalt %s@%s (%s) terminalil %s kell %s...

en: Message from %s@%s on %s at %s ...
et: Teade kasutajalt %s@%s terminalil %s kell %s...

en: Minix / old Linux
et: Minix / vana Linux

en: More than one entire disk entry present.
et: Tabelis on rohekm kui üks terve ketta kirje

en: More than one primary partition is marked bootable. DOS MBR cannot boot this.
et: Rohkem kui üks primaarne partitsioon on märgitud buutivaks. DOSi MBR ei suuda siit buutida.

en: Must be <= sectors/track * tracks/cylinder (default).
et: Peab olema <= sektoritest rajal * radadest silindril (vaikimisi)

en: Must be superuser to set system clock.
et: Kella seadmiseks peab olema root

en: NAME too long
et: Nimi on liiga pikk

en: Name
et: Nimi

en: Need to insert %d seconds and refer time back %.6f seconds ago
et: Vaja ob vahele lisada %d sekundit ning viidata ajale %.6f sekundit tagasi

en: Needed adjustment is less than one second, so not setting clock.
et: Vajalik parandus on alla sekundi, seega kella ei sea

en: New
et: uus (N)

en: New beginning of data
et: Andmete uus algus

en: New shell
et: Uus shell

en: No --date option specified.
et: --date parameeter on puudu

en: No directory %s!
et: Kataloogi %s pole!

en: No free sectors available
et: Vabad sektorid on otsas

en: No known shells.
et: Ei leidu ühtegi lubatud shelli

en: No more partitions
et: Rohkem partitsioone ei ole

en: No partitions defined
et: Ühtegi partitsiooni pole defineeritud

en: No partitions found
et: Ei leidnud ühtegi partitsiooni

en: No primary partitions are marked bootable. DOS MBR cannot boot this.
et: Ükski primaarne partitsioon pole märgitud buutivaks. DOSi MBR ei suuda siit buutida.

en: No room to create the extended partition
et: Pole ruumi extended-partitsiooni tegemiseks

en: No shell
et: Pole shelli

en: No usable clock interface found.
et: Ei leidnud kasutatavat kellaliidest

en: No usable set-to time.  Cannot set clock.
et: Ei saanud kasutatavat aega, ei keera kella

en: Non-FS data
et: Mitte-FS andmed

en: Not adjusting drift factor because it has been less than a day since the last calibration.
et: Ei paranda korrigeerimistegurit, kuna viimane kalibreerimine toimus vähem kui ööpäev tagasi

en: Not adjusting drift factor because the Hardware Clock previously contained garbage.
et: Ei paranda korrigeerimistegurit, kuna riistvaraline kell sisaldas sodi

en: Not setting system clock because running in test mode.
et: Ei sea süsteemikella, sest tegu on testimisega

en: Not setting the epoch to %d - testing only.
et: Ei pannud epohhiks %d - testime ainult

en: Not updating adjtime file because of testing mode.
et: Ei uuenda adjtime faili, sest tegu on testimisega

en: Note: All of the commands can be entered with either upper or lower
et: Märkus: kõiki neid käske saab sisestada nii suur- kui väiketähtedena,

en: Note: sector size is %d (not %d)
et: Märkus: sektori suurus on %d (mitte %d)

en: Nothing to do. Ordering is correct already.
et: Midagi pole vaja teha, järjestus on juba õige

en: Number of alternate cylinders
et: Alternatiivsete silindrite arv

en: Number of cylinders
et: Sisestage silindrite arv

en: Number of heads
et: Sisetage peade arv

en: Number of physical cylinders
et: Füüsiliste silindrite arv

en: Number of sectors
et: Sisetage sektorite arv

en: OS/2 hidden C: drive
et: OS/2 peidetud C: ketas

en: Old Minix
et: Vana Minix

en: OnTrackDM6
et: OnTrack DM6

en: One Partition (#11) should cover the entire disk.
et: Mingi partitsioon (soovitavalt number 11) peab katma kogu ketta

en: Only 1k blocks/zones supported
et: Ainult 1k plokid ja tsoonid on toetatud

en: Open of %s failed
et: %s avamine ei õnnestunud

en: Opened disk read-only - you have no permission to write
et: Avasin ketta ainult lugemiseks - kirjutamiseks pole õigust

en: Other partitions already cover the whole disk.
    Delete some/shrink them before retry.
et: Teised partitsioonid katavad juba kogu ketta.
    Kustutage või vähendage neist mõnda ja proovige uuesti

en: Out of memory
et: Mälu sai otsa

en: PPC PReP Boot
et: PPC PreP Boot

en: Part Type
et: Tüüp

en: Partition %d does not end on cylinder boundary.
et: Partitsioon %d ei lõppe silindri piiril

en: Partition %d does not exist yet!
et: Partitsiooni %d pole veel olemas!

en: Partition %d does not start on cylinder boundary.
et: Partitsioon %d ei alga silindri piirilt

en: Partition %d doesn't end on cylinder boundary
et: Partitsioon %d ei lõppe silindri piiril

en: Partition %d has different physical/logical beginnings (non-Linux?):
et: Partitsiooni %d füüsiline ja loogiline algus ei lange kokku:
    (Pole Linuxi oma?)

en: Partition %d has different physical/logical endings:
et: Partitsiooni %d füüsiline ja loogiline lõpp ei lange kokku:

en: Partition %d has no data area
et: Partitsioonil %d pole andmetele ruumi eraldatud

en: Partition %d is already defined.  Delete it before re-adding it.
et: Partitsioon %d on juba olemas. Kustutage see enne uuesti lisamist

en: Partition %d overlaps with others in sectors %d-%d
et: Partitsioon %d kattub teistega sektorites %d-%d

en: Partition %d: head %d greater than maximum %d
et: Partitsioon %d: pea %d on suurem kui peade arv %d

en: Partition %d: previous sectors %d disagrees with total %d
et: Partitsioon %d: eelnevate sektorite arv %d ei klapi summarsega (%d)

en: Partition %i does not start on cylinder boundary:
et: Partitsioon %i ei alga silindri piirilt:

en: Partition %s has invalid starting sector 0.
et: Partitsioon %s sisaldab vigast algsektorit 0

en: Partition (a-%c):
et: Partitsioon (a-%c):

en: Partition Table for %s
et: Partitsioonitabel kettal %s

en: Partition begins after end-of-disk
et: Partitsioon algab pärast ketta lõppu

en: Partition begins before sector 0
et: Partitsioon algab enne sektorit 0

en: Partition ends after end-of-disk
et: Partitsioon lõppeb pärast ketta lõppu

en: Partition ends before sector 0
et: Partitsioon lõppeb enne sektorit 0

en: Partition number
et: Partitsiooni number

en: Partitions %d: cylinder %d greater than maximum %d
et: Partitsioon %d: silinder %d on suurem kui silindrite arv %d

en: Password error.
et: Miski ei klapi

en: Password:
et: Parool:

en: Please answer one of y,n,q
et: Palun sisestage y, n või q

en: Please enter `yes' or `no'
et: Palun sisestage `jah' või `ei'

en: Please enter the name of the new boot file:
et: Palun sisestage uue buutfaili nimi:

en: Press a key to continue
et: Vajuta mõnda klahvi jätkamiseks

en: Press any key to exit cfdisk
et: Vajuta mõnda klahvi cfdiskist väljumiseks

en: Primary
et: Primaarne

en: Print
et: Prindi

en: Print help screen
et: Näidata abiinfot

en: Print partition table to the screen or to a file
et: Väljastada partitsioonitabel ekraanile või faili

en: Print the table ordered by sectors
et: Trükkida tabel järjestatuna sektorite järgi

en: Print the table using raw data format
et: Trükkida tabel toores formaadis (baithaaval)

en: Probably you need root privileges.
et: Ilmselt on vaja roodu õigusi

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
et: Probleem silindrilt %d lugemisel, lootsin %d, sain %d

en: QNX4.x 2nd part
et: QNX4.x 2. part

en: QNX4.x 3rd part
et: QNX4.x 3. part

en: Quit
et: Välja

en: Quit program without writing partition table
et: Väljuda programmist ilam muutusi salvestamata

en: Raw
et: tooRes

en: Re-reading the partition table ...
et: Loen uuesti partitsioonitabelit...

en: Read error: bad block in file '%s'
et: Viga lugemisel: vigane plokk failis `%s'

en: Read error: unable to seek to block in file '%s'
et: Viga lugemisel: ei suuda seekida plokile failis `%s'

en: Read:
et: read:

en: Reading disklabel of %s at sector %d.
et: Loen partitsioonitabelit seadmelt %s sektorist %d

en: Reboot the system to ensure the partition table is correctly updated.
et: Tehke algkäivitus, et uuendused mõjuma hakkaksid

en: Remove block
et: Kas eemaldada plokk

en: Rotation speed (rpm)
et: Pöörlemiskiirus (rpm)

en: Ruffian BCD clock
et: Ruffiani BCD kell

en: SGI rlvol
et: SGI rvol

en: Sector %d is already allocated
et: Sektor%d on juba kasutusel

en: Sector %d:
et: Sektor %d:

en: Sector 0:
et: Sektor 0:

en: Sectors
et: Sektorid

en: Sectors/track
et: Sektoreid rajal

en: Set
et: Seada bitt bitmapis

en: Set i_nlinks to count
et: Seada i_nlinks loendatud arvuks

en: Setting Hardware Clock to %.2d:%.2d:%.2d = %ld seconds since 1969
et: Sean riistavaralise kella näiduks %.2d:%.2d:%.2d = %ld sekundit pärast 1969

en: Shell *NOT* changed.  Try again later.
et: Shelli ei muudetud, proovige hiljem uuesti

en: Shell changed.
et: Shell on muudetud

en: Shell not changed.
et: Shell jäi samaks

en: Shutdown process aborted
et: Seiskamise protsess katkestati

en: Single
et: Ühe

en: Size (in MB):
et: Suurus (MB):

en: Sorry You may change the Tag of non-empty partitions.
et: Tüüpi saab muuta ainult mittetühjadel partitsioonidel

en: Sorry, only the superuser can change the Hardware Clock epoch in the kernel.
et: Kahjuks saab ainult root riistvaralise kella epohhi seada

en: Sorry, only the superuser can change the Hardware Clock.
et: Kahjuks saab ainult root riistvaralist kella keerata

en: Sorry, only the superuser can change the System Clock.
et: Kahjuks saba ainult root süsteemikelal keerata

en: St. Tib's Day
et: Püha Tib'i päev

en: Syncing disks.
et: Kirjutan puhvreid kettale

en: System going down IMMEDIATELY!
et: süsteem läheb maha OTSEKOHE!

en: System going down in %d hours %d minutes
et: Süsteem läheb maha %d tunni ja %d minuti pärast

en: System going down in %d minutes
et: Süsteem läheb maha %d minuti pärast

en: System going down in 1 hour %d minutes
et: Süsteem läheb maha 1 tunni ja %d minuti pärast

en: System going down in 1 minute
et: Süsteem läheb maha 1 minuti pärast

en: TIOCSCTTY failed: %m
et: TIOCSCTTY ei õnnestunud: %m

en: Table
et: Tabel

en: That must be tomorrow, can't you wait till then?
et: See paistab olevat homme, kes tõesti ei saa niikaua oodata?

en: The Hardware Clock does not contain a valid time, so we cannot adjust it.
et: Riistvaraline kell ei sisalda korrektset aega, seega me ei saa sinna parandust lisada

en: The Hardware Clock does not contain a valid time, so we cannot set the System Time from it.
et: Riistavaline kell ei sisalda korrektset aega, seega me ei saa seada süsteemikella selle järgi

en: The Hardware Clock registers contain values that are either invalid (e.g. 50th day of month) or beyond the range we can handle (e.g. Year 2095).
et: Riistvaralise kella registrites on kas vigased väärtused (näiteks 50. kuupäev) või on nad väljaspool meie poolt kasutatavat ajavahemikku (näiteks aasta 2005)

en: The Partition %d and %d overlap by %d sectors.
et: Partitsioonid %d ja %d kattuvad %d sektori ulatuses

en: The command to re-read the partition table failed
    Reboot your system now, before using mkfs
et: Partitsioonitabeli ülelugemine ei õnnestunud
    Tehke arvutile kohe alglaadimine, enne mkfs kasutamist

en: The date command issued by %s returned something other than an integer where the converted time value was expected.
    The command was:
      %s
    The response was:
     %s
et: %s poolt käivitatud date-käsk tagastas väljastaud aja sees midagi, mis ei ole täisarv.
    Käsk oli:
      %s
    Vastus oli:
      %s

en: The date command issued by %s returned unexpected results.
    The command was:
      %s
    The response was:
      %s
et: %s poolt käivitatud date-käsk andis ootamatu tulemuse.
    Käsk oli:
      %s
    Vastus oli:
      %s

en: The directory '%s' contains a bad inode number for file '%.*s'.
et: Kataloog `%s' sisaldab vigast i-kirje numbrit failile `%.*s'

en: The entire disk is already covered with partitions.
et: Terve ketas on juba partitsioonidega kaetud

en: The entire disk partition is only %d diskblock large,
    but the disk is %d diskblocks long.
et: Tervet ketast kattev partitsioon on ainult %d plokki pikk,
    aga ketas ise on %d plokki pikk

en: The entire disk partition should start at block 0,
    not at diskblock %d.
et: Tervet ketast kattev partitsioon peab algama kettaplokist 0, mitte %d

en: The epoch value may not be less than 1900.  You requested %ld
et: Epohhi väärtus ei tohi olla alla 1900. Teie andsite %ld

en: The file `%s' has mode %05o
et: Fail `%s' on moodiga %05o

en: The kernel device driver for %s does not have the RTC_EPOCH_SET ioctl.
et: Tuuma draiver %s jaoks ei toeta RTC_EPOCH_SET ioctl'i

en: The kernel keeps an epoch value for the Hardware Clock only on an Alpha machine.
    This copy of hwclock was built for a machine other than Alpha
    (and thus is presumably not running on an Alpha now).  No action taken.
et: Tuum hoiab epohhi väärtust riistvaralises kellas ainult Alpha masinatel.
    See koopia hwclock'ist on kompileeritud töötama muul masinal (ja seega
    ilmselt ei tööta hetkel Alpha peal). Ei võta midagi ette.

en: The maximum number of partitions has been created
et: Maksimaalne arv partitsioone on juba loodud

en: The partition table has been altered!
et: Partitsioonitabelit on muudetud!

en: The system is being shut down within 5 minutes
et: Süsteem läheb maha 5 minuti pärast

en: The value of the --date option is not a valid date.
    In particular, it contains quotation marks.
et: --date suvandiga antud kellaaeg on vigane.
    Täpsemalt öeldes sisaldab ta jutumärke.

en: There is no *BSD partition on %s.
et: Seadmel %s ei ole BSD partitsiooni

en: This is cfdisk, a curses based disk partitioning program, which
et: See on cfdisk, curses'il baseeruv ketta partitsioneerimise

en: This kernel finds the sector size itself - -b option ignored
et: Kasutatav tuum leiab sektori suuruse ise - ignoreerin -b võtit

en: This partition already exists.
et: See partitsioon on juba olemas

en: This partition is already in use
et: See partitsioon on juba olemas

en: This partition is unusable
et: See partitsioon pole kasutatav

en: Time elapsed since reference time has been %.6f seconds.
    Delaying further to reach the next full second.
et: Seatavast kellaajast on möödas %.6f sekundit.
    Ootan edasi täissekundini.

en: Time read from Hardware Clock: %4d/%.2d/%.2d %02d:%02d:%02d
et: Riistvaralisest kellast loetud aeg: %4d/%.2d/%.2d %02d:%02d:%02d

en: Time since last adjustment is %d seconds
et: Viimasest kellaaja korrigeermisest on möödunud %d sekundit

en: Timed out waiting for time change.
et: Taimaut oodates kellaaja muutumist

en: To manipulate the epoch value in the kernel, we must access the Linux 'rtc' device driver via the device special file %s.  This file does not exist on this system.
et: Epohhi väärtuse manipuleerimiseks tuleb kasutada 'rtc' draiverit seadmefaili %s kaudu. Antud süsteemis seda faili ei leidu

en: To set the epoch value, you must use the 'epoch' option to tell to what value to set it.
et: Epohhi väärtuse seadmiseks peate kasutama `epoch' võtit uue väärtuse andmiseks

en: Toggle bootable flag of the current partition
et: Vahetada buuditavuse lippu jooksval partitsioonil

en: Too many partitions
et: Liiga palju partitsioone

en: Trying to keep parameters of partition %d.
et: Üritan säilitada partitsiooni %d parameetrid

en: Type
et: Tüüp

en: Type 0 means free space to many systems
    (but not to Linux). Having partitions of
    type 0 is probably unwise. You can delete
    a partition using the `d' command.
et: Tüüp 0 tähendab paljudele süsteemidele vaba
    ruumi (aga mitte Linuxile). Ilmselt ei ole mõistlik
    tekitada tüüpi 0 partitsioone. Te saate partitsiooni
    kustutada käsuga 'd'.

en: URGENT: broadcast message from %s:
et: KIIRE: teade kõigile kasutajalt %s:

en: Unable to allocate any more memory
et: Mälu sai otsa

en: Unable to allocate buffer for inode count
et: ei jätku mälu i-kirjete loendurile

en: Unable to allocate buffer for inode map
et: ei jätku mälu i-kirjete kaardile

en: Unable to allocate buffer for inodes
et: ei jätku mälu i-kirjete puhvrile

en: Unable to allocate buffer for zone count
et: ei jätku mälu tsoonide loendurile

en: Unable to get the epoch value from the kernel.
et: Ei saanud tuumalt epohhi väärtust kätte

en: Unable to open %s
et: Ei suuda avada seadet %s

en: Unable to open %s
et: Ei suuda avada seadet %s

en: Unable to read %s
et: Ei suuda lugeda seadet %s

en: Unable to read inode map
et: ei suuda lugeda i-kirjete kaarti

en: Unable to read inodes
et: ei suuda lugeda i-kirjeid

en: Unable to read zone map
et: ei suuda lugeda tsoonide kaarti

en: Unable to run 'date' program in /bin/sh shell. popen() failed
et: Ei suuda käivatada 'date' programmi /bin/sh shelliga - popen() sai vea

en: Unable to seek on %s
et: Ei suuda seekida seadmel %s

en: Unable to set system clock.
et: Süsteemikella seadmine ei õnnestunud

en: Unable to set the epoch value in the kernel.
et: Epohhi väärtuse seadmine ei õnnestunud

en: Unable to set up swap-space: unreadable
et: Ei suuda saalimisala tekitada: seade pole loetav

en: Unable to write %s
et: Ei suuda kirjutada seadmele %s

en: Unable to write inode map
et: ei suuda kirjutada i-kirjete kaarti

en: Unable to write inodes
et: ei suuda kirjutada i-kirjeid

en: Unable to write zone map
et: ei suuda kirjutada tsoonide kaarti

en: Units
et: Uhikud

en: Units = blocks of 1024 bytes, counting from %d
et: Ühikud = 1024-baidised plokid, loendan alates %d

en: Units = cylinders of %lu bytes, blocks of 1024 bytes, counting from %d
et: Ühikud = silindrid %lu baidiga, plokid 1024 baidiga, loendan alates %d

en: Units = sectors of 512 bytes, counting from %d
et: Ühikud = sektorid 512 baidiga, loendan alates %d

en: Unk(%02X)
et: Tundmatu (%02X)

en: Unknown
et: Tundmatu

en: Unknown (%02X)
et: Tundmatu (%02X)

en: Unmark
et: Märkida mittekasutatuks

en: Unmounting any remaining filesystems...
et: Monteerin lahti kõik allesjäänud failisüsteemid

en: Unusable
et: Kasutamatu

en: Unused gap - sectors %d-%d
et: Kasutamata vahemik - sektorid %d-%d

en: Unused gap - sectors 0-%d
et: Kasutamata vahemik - sektorid 0-%d

en: Up Arrow     Move cursor to the previous partition
et: Nool üles    Viia kursor eelmisele reale

en: Usage:
et: kasutamine:

en: Usage:
et: kasutamine:

en: Usage: %s [ -f full-name ] [ -o office ]
et: Kasutamine: %s [ -f pärisnimi ] [ -o kontor]

en: Usage: %s [ -s shell ] [ --list-shells ] [ --help ] [ --version ]
           [ username ]
et: Kasutamine: %s [ --list-shells ] [ --help ] [ --version ]
           [ kasutajanimi ]

en: Usage: %s [-c | -l filename] [-nXX] [-iXX] /dev/name [blocks]
et: Kasutamine: %s [-c | -l failinimi] [-nXX] [-iXX] /dev/nimi [plokke]

en: Usage: %s [-larvsmf] /dev/name
et: Kasutamine: %s [-larvsmf] /dev/seade

en: Usage: %s [-v] [-N nr-of-inodes] [-V volume-name]
           [-F fsname] device [block-count]
et: Kasutamine: %s [-v] [-N i-kirjete-arv] [-V köite-nimi]
           [-F fsnimi] seade [plokkide-arv]

en: Usage: %s [-x] [-d <num>] iso9660-image
et: Kasutamine: %s [-x] [-d <num>] iso9660-image

en: Usage: %s [options] device ...
et: Kasutamine: %s [ võtmed ] seade ...

en: Usage: fdisk [-b SSZ] [-u] DISK     Change partition table
           fdisk -l [-b SSZ] [-u] DISK  List partition table(s)
           fdisk -s PARTITION           Give partition size(s) in blocks
           fdisk -v                     Give fdisk version
    Here DISK is something like /dev/hdb or /dev/sda
    and PARTITION is something like /dev/hda7
    -u: give Start and End in sector (instead of cylinder) units
    -b 2048: (for certain MO disks) use 2048-byte sectors
et: Kasutamine: fdisk [-b SSZ] [-u] DISK      Muuta partitsioonitabelit
                fdisk -l [-b SSZ] [-u] DISK   Näidata partitsioonitabeli sisu
                fdisk -s PARTITSIOON          Näidata partitsiooni mahtu plokkides
                fdisk -v                      Näidata fdiski versiooni
    Siin DISK on seadmefail (näiteks /dev/hda või /dev/sda)
    ja PARTITSIOON on midagi stiilis /dev/hda7
    -u: näidata partitsioonide algust ja lõppu silindrite asemel sektorites
    -b 2048: kasutada 2048-baidiseid sektoreid (vajalik näiteks mõnel MO seadmel)

en: Usage: fdisk [-l] [-b SSZ] [-u] device
    E.g.: fdisk /dev/hda  (for the first IDE disk)
      or: fdisk /dev/sdc  (for the third SCSI disk)
      or: fdisk /dev/eda  (for the first PS/2 ESDI drive)
      or: fdisk /dev/rd/c0d0  or: fdisk /dev/ida/c0d0  (for RAID devices)
      ...
et: Kasutamine: fdisk [-l] [-b SSZ] [-u] seade
    Näiteks:    fdisk /dev/hda  (esimese IDE ketta jaoks)
                fdisk /dev/sdc  (kolmanda SCSI ketta jaoks)
                fdisk /dev/eda  (esimese PS/2 ESDI ketta jaoks)
                fdisk /dev/rd/c0d0 või fdisk /dev/ida/c0d0 (RAID seadmete jaoks)
                ...

en: Usage: mkfs [-V] [-t fstype] [fs-options] device [size]
et: Kasutamine: mkfs [-V] [-t fstüüp] [fs-võtmed] seade [suurus]

en: Usage: shutdown [-h|-r] [-fqs] [now|hh:ss|+mins]
et: Kasutamine: shutdown [-h|-r] [-fqs] [now|tt:mm|+min]

en: Use %s -l to see list.
et: Kasutage %s -l lubatud shellide nimekirja vaatamiseks

en: Use the --debug option to see the details of our search for an access method.
et: Kasutage --debug võtit, et näha otsingu detaile juurdepääsu otsimisel

en: Using %s.
et: Kasutan %s

en: Value out of range.
et: Väärtus on piiridest väljas

en: Verifying ...
et: Kontrollin ...

en: Volume: <%-6s>
et: Köide: <%-6s>

en: WARNING: Partition %d is an extended partition
et: Hoiatus: partitsioon %d on extended-partitsioon

en: Waiting for clock tick...
et: Ootan kella tiksu...

en: Waiting in loop for time from %s to change
et: Ootan tsükils, kuni %s kaudu saadud aeg edasi läheb

en: Waiting in loop for time from KDGHWCLK to change
et: Ootan tsükils, kuni KDGHWCLK abil saadud aeg edasi läheb

en: Warning!!  This may destroy data on your disk!
et: Hoiatus!!  See võib Teie kettal andmeid hävitada!

en: Warning: "%s" is not listed in /etc/shells
et: Hoiatus: "%s" pole kirjas failis /etc/shells

en: Warning: "%s" is not listed in /etc/shells.
et: Hoiatus: "%s" pole kirjas failis /etc/shells

en: Warning: %s is not a block device
et: Hoiatus: %s pole plokkseade

en: Warning: BLKGETSIZE/HDIO_GETGEO says that there are %lu cylinders
et: Hoiatus: BLKGETSIZE/HDIO_GETGEO ütles, et seadmel on %lu silindrit

en: Warning: Firstzone != Norm_firstzone
et: Hoiatus: Firstzone != Norm_firstzone

en: Warning: HDIO_GETGEO says that there are %lu heads
et: Hoiatus: HDIO_GETGEO ütles, et seadmel on %lu pead

en: Warning: HDIO_GETGEO says that there are %lu sectors
et: Hoiatus: HDIO_GETGEO ütles, et seadmel on %lu sektorit

en: Warning: The partition table looks like it was made
      for C/H/S=*/%ld/%ld (instead of %ld/%ld/%ld).
    For this listing I'll assume that geometry.
et: Hoiatus: tundub, et see partitsioonitabel tehti geomeetria
    C/H/S=*/%ld/%ld jaoks (mitte %ld/%ld/%ld).
    Eeldan seda geomeetriat nimekirja näitamisel.

en: Warning: bad start-of-data in partition %d
et: Hoiatus: partitsioonis %d on andmete algus vigane

en: Warning: empty partition
et: Hoiatus: tühi partitsioon

en: Warning: extended partition does not start at a cylinder boundary.
    DOS and Linux will interpret the contents differently.
et: Hoiatus: extended partitsioon ei alga silindri piirilt.
    DOS ja Linux interpreteerivad selle sisu erinevalt.

en: Warning: extra link pointer in partition table %d
et: Hoiatus: üleliigne 'link pointer' partitsioonitabelis %d

en: Warning: ignoring extra data in partition table %d
et: Hoiatus: ignoreerin üleliigseid andmeid partitsioonitabelis %d

en: Warning: inode count too big.
et: Hoiatus: i-kirjete arv on liiga suur

en: Warning: invalid flag 0x%04x of partition table %d will be corrected by w(rite)
et: Hoiatus: vigane lipp 0x%04x (partitsioonitabelis %d) parandatakse
    kirjutamisel (w) ära

en: Warning: more than one primary partition is marked bootable (active)
    This does not matter for LILO, but the DOS MBR will not boot this disk.
et: Hoiatus: rohkem kui üks primaarne partitsioon on märgitud buutivaks (aktiivseks).
    LILO jaoks pole see oluline, aga DOS-i MBR võib buutimisel raskustesse sattuda.

en: Warning: no primary partition is marked bootable (active)
    This does not matter for LILO, but the DOS MBR will not boot this disk.
et: Hoiatus: ükski primaarne partitsioon pole märgitud buutivaks (aktiivseks).
    See pole LILO jaoks oluline, aga DOS-i MBR ei suuda siit kettalt buutida.

en: Warning: partition %d contains sector 0
et: Hoiatus: partitsioon %d sisaldab sektorit 0

en: Warning: partition %d has empty type
et: Hoiatus: partitsioonil %d on tühi tüüp

en: Warning: partition %d is empty
et: Hoiatus: partitsioon %d on tühi

en: Warning: partition %d overlaps partition %d.
et: Hoiatus: partitsioon %d kattub partitsiooniga %d

en: Warning: partition %s
et: Hoiatus: partitsioon %s

en: Warning: partition %s contains part of the partition table (sector %lu),
    and will destroy it when filled
et: Hoiatus: partitsioon %s sisaldab osa partitsioonitabelist (sektor %lu)
    ja hävitab selle, kui ta andmetega täidetakse

en: Warning: partition %s does not end at a cylinder boundary
et: Hoiatus: partitsioon %s ei lõppe silindri piiril

en: Warning: partition %s does not start at a cylinder boundary
et: Hoiatus: partitsioon %s ei alga silindri piirilt

en: Warning: partition %s extends past end of disk
et: Hoiatus: partitsioon %s sõidab üle ketta otsa

en: Warning: partition %s has size 0 and is bootable
et: Hoiatus: partitsioon %s on suurusega 0, kuid on märgitud buutivaks

en: Warning: partition %s has size 0 and nonzero start
et: Hoiatus: partitsioon %s on suurusega 0, kuid algus pole 0

en: Warning: partition %s has size 0 but is not marked Empty
et: Hoiatus: partitsioon %s on suurusega 0, aga pole märgitud tühjaks

en: Warning: partition %s starts at sector 0
et: Hoiatus: partitsioon %s algab sektorilt 0

en: Warning: partitions %s
et: Hoiatus: partitsioonid %s

en: Warning: setting sector offset for DOS compatiblity
et: Hoiatus: sean sektorite offseti DOSiga ühilduvuse jaoks

en: Warning: start=%lu - this looks like a partition rather than
    the entire disk. Using fdisk on it is probably meaningless.
    [Use the --force option if you really want this]
et: Hoiatus: start=%lu - see paistab olevat pigem partitsioon kui
    terve ketas. fdiski kasutamine on ilmselt mõttetu.
    Kasutage --force võtit, kui tõesti tahate seda teha.

en: Warning: the -b (set sector size) option should be used with one specified device
et: Hoiatus: -b võtit (sektori suuruse seadmine) tuleks kasutada ainult ühe täpselt määratud seadmega

en: Warning: too many partitions (%d, maximum is %d).
et: Hoiatus: liiga palju partitsioone (%d, maksimum on %d)

en: Warning: unlikely number of sectors (%lu) - usually at most 63
    This will give problems with all software that uses C/H/S addressing.
et: Hoiatus: ebatõenäoline sektorite arv rajal (%lu) - harilikult kuni 63
    See tekitab probleeme kõigi programmidega, mis üritavad kasutada
    C/H/S (silinder/pea/sektor) adresseerimist.

en: Warning: usually one can boot from primary partitions only
    LILO disregards the `bootable' flag.
et: Hoiatus: harilikult saab buutida ainult primaarsetelt partitsioonidelt,
    ainult LILO ignoreerib buuditavuse lippu.

en: Weird values in do_check: probably bugs
et: Imelikud väärtused funktsioonis do_check - ilmselt bugid

en: Whole disk
et: Terve ketas

en: Would have written the following to %s:
    %s
et: Oleks kirjutanud faili %s järgmist:
    %s

en: Write
et: salvesta (W)

en: Write error: bad block in file '%s'
et: Viga kirjutamisel: vigane plokk failis `%s'

en: Write partition table to disk (this might destroy data)
et: Kirjutada partitsioonitabel kettale (võib hävitada andmed)

en: Writing disklabel to %s.
et: Kirjutan partitsioonitabelit seadmele %s

en: Writing partition table to disk...
et: Kirjutan partitsioonitabelit kettale...

en: Wrote partition table to disk
et: Kirjutasin partitsioonitabeli kettale

en: Wrote partition table, but re-read table failed.  Reboot to update table.
et: Kirjutasin partitsioonitabeli, aga tagasi lugemine ebaõnnestus. Reboot abiks.

en: You cannot change a partition into an extended one or vice versa
    Delete it first.
et: Partitsiooni ei saa muuta extended'iks ega extendedist harilikuks.
    Selle asemel tuleb partitsioon kustutada ja uus luua.

en: You got a partition overlap on the disk. Fix it first!
et: Kettal on partitsioonide kattumine. Parandage see kõigepealt!

en: You have mail.
et: Teile on kirju

en: You have new mail.
et: Teile on uusi kirju

en: You haven't covered the whole disk with the 3rd partition, but your value
    %d %s covers some other partition. Your entry has been changed
    to %d %s
et: Kolmas partitsioon ei kata kogu ketast, aga sisesatud väärtus %d %s
    katab mingi muu partitsiooni. Sisestatud kirje uueks väärtuseks on %d %s

en: You must delete some partition and add an extended partition first
et: Te peate kõigepealt mõne partitsiooni kustutama ja asemele
    extended partitsiooni tegema

en: You must set
et: Te peate määrama, et eksisteerib nii-ja-nii-mitu

en: You specified more cylinders than fit on disk
et: Te andiste suurema silindrite arvu kui kettale mahub

en: You will get a partition overlap on the disk. Fix it first!
et: Te ajaksite partitsioonid kattuma! Parandage see kõigepealt ära

en: You will not be able to write the partition table.
et: Partitsioonitabelit ei saa salvestada

en: Zone %d: in use, counted=%d
et: Tsoon %d: kasutusel, loendatud=%d

en: Zone %d: marked in use, no file uses it.
et: Tsoon %d; märgitud kasutatuks, kuid ükski fail ei kasuta seda.

en: Zone %d: not in use, counted=%d
et: Tsoon %d: kasutusel, loendatud=%d

en: Zone nr < FIRSTZONE in file `%s'.
et: Tsooni nr. < FIRSTZONE failis `%s'

en: Zone nr >= ZONES in file `%s'.
et: Tsooni nr. >= ZONES failis `%s'

en: Zonesize=%d
et: Tsooni suurus=%d

en: [ -p office-phone ]
    	[ -h home-phone ]
et: [ -p töötelefon]
    	[ -h kodune telefon]

en: after getopt loop
et: pärast getopt-tsüklit

en: allows you to create, delete and modify partitions on your hard
et: programm, mis lubab luua, kustutada ja muuta partitsioone Teie

en: and %s overlap
et: ja %s kattuvad

en: bad blocks before data-area: cannot make fs
et: vigased plokid enne andmepiirkonda - ei suuda failisüsteemi tekitada

en: bad data in cyl %d
    Continuing ...
et: Halvad andmed silindril %d
    Jätkan ...

en: bad inode size
et: vigane i-kirje suurus

en: bad magic number in super-block
et: vigane maagiline number superplokis

en: bad s_imap_blocks field in super-block
et: vigane s_imap_blocks väli superplokis

en: bad s_zmap_blocks field in super-block
et: vigane s_zmap_blocks väli superplokis

en: bad speed: %s
et: vigane kiirus: %s

en: bad timeout value: %s
et: vigane taimadi väärtus: %s

en: bad v2 inode size
et: vigane v2 i-kirje suurus

en: before autobaud
et: enne autobaudimist

en: blocks argument too large, max is %lu
et: plokkide arvu argument on liiga suur, maksimum on %lu

en: booted from MILO
et: buuditud MILO'st

en: bytes/sector
et: baiti sektoris

en: bytes/sector: %ld
et: baite sektoris: %ld

en: call: %s from to files...
et: Kasutamine: %s kust kuhu failid...

en: calling open_tty
et: kutsun välja funktsiooni open_tty

en: calling termio_init
et: kutsun välja funktsiooni termio_init

en: can't malloc for grplist
et: ei jätku mälu grplist'ile

en: can't malloc for ttyclass
et: ei jätku mälu ttyclass'ile

en: can't malloc initstring
et: init-stringi jaoks ei jätku mälu

en: can't open file of bad blocks
et: ei suuda vigaste plokkide faili avada

en: cannot fork
et: fork ei õnnestunud

en: cannot get size of %s
et: ei suuda kindlaks teha seadme %s mahtu

en: cannot open %s
et: ei suuda avada seadet %s

en: cannot open %s
et: Ei suuda avada faili %s

en: cannot open %s for reading
et: ei suuda avada seadet %s lugemiseks

en: cannot open %s read-write
et: ei suuda avada seadet %s lugemiseks ja kirjutamiseks

en: cannot open device %s for writing
et: ei suuda avada seadet %s kirjutamiseks

en: cannot open inittab
et: Ei suuda avada inittab'i

en: cannot open partition restore file (%s)
et: Ei saa avada partitsioonitabeli salvestusfaili (%s)

en: cannot open partition sector save file (%s)
et: Ei suuda avada partitsioonitabeli salvestusfaili (%s)

en: cannot stat device %s
et: stat(%s) ei õnnestunud

en: cannot stat partition restore file (%s)
et: Ei saa lugeda partitsioonitabeli salvestusfaili staatust (%s)

en: case letters (except for Writes).
et: välja arvatud suur W.

en: check aborted.
et: katkestan kontrolli

en: clockport adjusted to 0x%x
et: kella port parandatud aadressiks 0x%x

en: cylinder
et: silinder

en: cylinders
et: silindrit

en: cylinders: %ld
et: silindreid: %ld

en: date string %s equates to %ld seconds since 1969.
et: kuupäevastring %s võrdub %ld sekundiga pärast 1969

en: disk drive.
et: arvuti kõvakettal.

en: disk: %.*s
et: ketas: %.*s

en: done
et: valmis

en: drivedata:
et: seadme andmed:

en: duping
et: dubleerin sokleid

en: e   extended
et: e   extended partitsiooni loomine

en: enlarged logical partitions overlap
et: Suurendatud loogilised partitsioonid kattuvad

en: entered parse_speeds
et: sisenesin funktsiooni parse_speeds

en: error closing %s
et: viga %s sulgemisel

en: error forking finalprog
et: viga finalprog'i käivitamisel

en: error opening fifo
et: viga FIFO avamisel

en: error reading %s
et: Viga %s lugemisel

en: error running finalprog
et: viga finalprog'i käivitamisel

en: error stopping service: "%s"
et: viga teenuse peatamisel: %s

en: error writing . entry
et: viga . kirje kirjutamisel

en: error writing .. entry
et: viga .. kirje kirjutamisel

en: error writing inode
et: viga i-kirje kirjutamisel

en: error writing root inode
et: viga tipmise i-kirje kirjutamisel

en: error writing sector %lu on %s
et: Viga sektori %lu kirjutamisel seadmele %s

en: error writing superblock
et: viga superploki kirjutamisel

en: excessively long line arg
et: väga pikk argument

en: exec failed
et: exec ei õnnestunud

en: exec of single user shell failed
et: Ühekasutajarezhiimi shelli ei õnnestunud käivitada

en: exiting parseargs
et: väljun funktsioonist parseargs

en: exiting parsespeeds
et: väljun funktsioonist parsespeed

en: fatal: first page unreadable
et: fataalne viga: esimene lehkülg pole kättesaadav

en: field is too long.
et: väli on liiga pikk

en: flags:
et: lipud:

en: for maintenance; bounce, bounce
et: hoolduse jaoks (nagu ikka)

en: fork failed
et: fork ei õnnestunud

en: fork of single user shell failed
et: Ühekasutajarezhiimi shelli jaoks ei õnnestunud fork'ida

en: from %.*s
et: masinast %.*s

en: fsname name too long
et: fs-nimi on liiga pikk

en: fsync failed
et: fsync ei õnnestunud

en: funky TOY!
et: Vinge masin!

en: halted by %s: %s
et: seiskas %s: %s

en: heads
et: pead

en: headswitch: %ld		# milliseconds
et: peade vahetus: %ld		# millisekundit

en: illegal month value: use 1-12
et: Vigane kuu number, lubatud on 1-12

en: illegal year value: use 1-9999
et: Vigane aasta number, lubatud on 1-9999

en: internal error
et: sisemine viga

en: invalid id
et: vigane identifikaator

en: invalid key
et: vigane võti

en: ioctl KDSHWCLK failed
et: KDSHWCLK ioctl ei õnnestunud

en: ioctl(%s) was successful.
et: ioctl(%s) õnnestus

en: ioctl() failed to read time from %s
et: ioctl() abil kella lugemine %s kaudu ei õnnestunud

en: ioctl() to %s to read the time failed.
et: ioctl() abil kella lugemine %s kaudu ei õnnestnud

en: ioctl() to %s to set the time failed.
et: ioctl() %s kaudu kella seadmiseks ei õnnestunud

en: ioctl() to %s to turn off update interrupts failed
et: %s ioctl() abil ei õnnestunud välja lülitada kella katkestusi

en: ioctl() to %s to turn on update interrupts failed unexpectedly
et: %s ioctl() abil ei õnnestunud sisse lülitada kella katkestusi

en: ioctl(RTC_EPOCH_READ) to %s failed
et: %s ioctl(RTC_EPOCH_READ) ei õnnestunud

en: ioctl(RTC_EPOCH_SET) to %s failed
et: %s ioctl(RTC_EPOCH_SET) ei õnnestunud

en: is n
et: on välja lülitatud (n)

en: is not contained in partition %s
et: ei sisaldu partitsioonis %s

en: is y
et: on sisse lülitatud (y)

en: l   logical (5 or over)
et: l   loogilise partitsiooni (5-...) loomine

en: label: %.*s
et: märgend: %.*s

en: last: malloc failure.
et: last: Mälu sai otsa

en: local
et: kohalik

en: logger: %s: %s.
et: logger: %s: %s

en: logger: unknown facility name: %s.
et: logger: tundmatu kategooria nimi: %s

en: logger: unknown priority name: %s.
et: logger: tundmatu prioriteedi nimi: %s

en: logical partitions not in disk order
et: Loogilised partitsioonid on füüsilisest erinevas järjestuses

en: logical partitions overlap
et: Loogilised partitsioonid kattuvad

en: logical=(%d, %d, %d)
et: loogiline=(%d, %d, %d)

en: login name much too long.
et: Kasutajanimi on liiga pikk

en: login names may not start with '-'.
et: Kasutajanimed ei tohi alata miinusega

en: login: -h for super-user only.
et: login: -h on ainult superkasutajale

en: login: Out of memory
et: login: Mälu sai otsa

en: login: PAM Failure, aborting: %s
et: login: PAM viga, katkestan: %s

en: login: couldn't exec shell script: %s.
et: login: Ei suutnud käivitada shell skripti: %s

en: login: failure forking: %s
et: login: Viga fork'imisel: %s

en: login: memory low, login may fail
et: login: mälu on vähe, sisse logimine ei tarvitse õnnestuda

en: login: no memory for shell script.
et: login: Ei jätku mälu shell-skriptile

en: login: no shell: %s.
et: login: shelli pole: %s

en: lstat of path failed
et: kataloogi lstat() ei õnnestunud

en: malloc failed
et: Mälu sai otsa

en: mount: cannot open %s for setting speed
et: mount: ei suuda avada seadet %s kiiruse seadmiseks

en: namelen=%d
et: nime pikkus=%d

en: need terminal for interactive repairs
et: interaktiivseks parandamiseks on vaja terminali

en: newgrp: No such group.
et: newgrp: Sellist gruppi pole

en: newgrp: Permission denied
et: newgrp: Pole õigusi

en: newgrp: Who are you?
et: newgrp: Kes Te niisugune olete?

en: no
et: ei

en: no TERM or cannot stat tty
et: TERM pole seatud või stat (tty) ei õnnestnud

en: no partition table present.
et: Partitsioonitabelit ei ole

en: not enough good blocks
et: liiga vähe korras plokke

en: not enough space, need at least %lu blocks
et: pole piisavalt vaba ruumi, vaja oleks vähemalt %lu plokki

en: on %.*s
et: terminalil %.*s

en: one bad block
et: üks vigane plokk

en: one bad page
et: üks vigane lehekülg

en: open of directory failed
et: kataloogi avamine ei õnnestunud

en: open() of %s failed
et: %s avamine ei õnnestunud

en: out of memory
et: Mälu sai otsa

en: out of memory - giving up
et: Mälu sai otsa - annan alla

en: out of memory?
et: Mälu sai otsa

en: partition ends on cylinder %ld, beyond the end of the disk
et: Partitsioon lõpeb silindril %ld, tagapool ketta lõppu

en: partition restore file has wrong size - not restoring
et: Partitsioonitabeli salvestusfail on vale pikkusega - ei taasta

en: permission denied for id
et: identifikaatorile pole õigusi

en: permission denied for key
et: võtmele pole õigusi

en: read %c
et: lugesin %c

en: read error on %s - cannot read sector %lu
et: Lugemisviga seadmel %s - ei saa lugeda sektorit %lu

en: read() to %s to wait for clock tick failed
et: %s lugemine kella tiksu ootamisel ei õnnestunud

en: reading login name
et: loen kasutajanime

en: rebooted by %s: %s
et: buutis %s: %s

en: response from date command = %s
et: date-käsu tulemus = %s

en: root inode isn't a directory
et: juurkataloogi i-kirje ei kirjelda kataloogi

en: sector
et: sektor

en: sector count: %d, sector size: %d
et: sektorite arv: %d, sektori suurus: %d

en: sectors
et: sektorit

en: sectors/cylinder
et: sektorit silindris

en: sectors/cylinder: %ld
et: sektoreid silindris: %ld

en: sectors/track
et: sektorit rajal

en: sectors/track: %ld
et: sektoreid rajal: %ld

en: seek error
et: positsioneerimise viga

en: seek error on %s - cannot seek to %lu
et: Postisioneerimise viga seadmel %s - ei saa minna positsioonile %lu

en: seek error: wanted 0x%08x%08x, got 0x%08x%08x
et: Positsioneerimise viga: tahtsin 0x%08x%08x, sain 0x%08x%08x

en: seek failed
et: seek ei õnnestunud

en: seek failed during testing of blocks
et: seek ei õnnestunud plokkide testimisel

en: seek failed in bad_zone
et: seek ei õnnestunud funktsioonis bad_zone

en: seek failed in check_blocks
et: seek ei õnnestunud plokkide kontrollimisel

en: seek failed in write_block
et: seek ei õnnestunud ploki kirjutamisel

en: seek failed in write_super_block
et: seek ei õnnestunud superploki kirjutamisel

en: seek failed in write_tables
et: seek ei õnnestunud tabelite kirjutamisel

en: seek to boot block failed in write_tables
et: boot-plokki seekimine tabelite kirjutamisel ei õnnestunud

en: settimeofday() failed
et: settimeofday() ei õnnestunud

en: setting epoch to %ld with RTC_EPOCH_SET ioctl to %s.
et: sean epohhiks %ld %s RTC_EPOCH_SET ioctl abil

en: setuid() failed
et: setuid() ei õnnestunud

en: should be (%d, %d, %d)
et: peaks olema (%d, %d, %d)

en: should be (%d, %d, 1)
et: peaks olema (%d, %d, 1)

en: shutdown: Couldn't umount %s: %s
et: shutdown: Ei suuda lahti monteerida kataloogi %s: %s

en: stat of path failed
et: kataloogi stat() ei õnnestunud

en: strange, only %d partitions defined.
et: Imelik, ainult  %d partitsiooni on defineeriud

en: strtol error: number of blocks not specified
et: strtol viga: plokkide arvu pole antud

en: too many alternate speeds
et: liiga palju alternatiivseid kiirusi

en: too many bad blocks
et: liiga palju vigaseid plokke

en: too many bad pages
et: liiga palju vigaseid lehekülgi

en: too many bare linefeeds.
et: Liiga palju tühje ridu

en: too many inodes - max is 512
et: liiga palju i-kirjeid - maksimum on 512

en: too many iov's (change code in wall/ttymsg.c)
et: liiga palju iov'sid (muutke faili login-utils/ttymsg.c)

en: too many partitions
et: Liiga palju partitsioone

en: track-to-track seek
et: rajalt rajale seek

en: track-to-track seek: %ld	# milliseconds
et: rajalt rajale seek: %ld
    # millisekundit

en: tracks/cylinder
et: rada silindris

en: tracks/cylinder: %ld
et: radu silindris: %ld

en: type: %d
et: tüüp: %d

en: type: %s
et: tüüp: %s

en: unable to allocate buffer for inodes
et: ei jätku mälu i-kirjete puhvrile

en: unable to allocate buffers for maps
et: ei jätku mälu kaartide puhvritele

en: unable to clear boot sector
et: ei suuda puhastada boot-sektorit

en: unable to open %s
et: ei suuda avada seadet %s

en: unable to open '%s'
et: ei suuda avada seadet %s

en: unable to read super block
et: ei suuda lugeda superplokki

en: unable to rewind swap-device
et: ei suuda tagasi kerida saalimisseadet

en: unable to stat %s
et: ei suuda stat'ida seadet %s

en: unable to write inode map
et: ei suuda kirjutada i-kirjete kaarti

en: unable to write inodes
et: ei suuda kirjutada i-kirjeid

en: unable to write signature page
et: ei suuda kirjutada signatuuriga lehekülge

en: unable to write super-block
et: ei suuda kirjutada superplokki

en: unable to write zone map
et: ei suuda kirjutada tsoonide kaarti

en: unimplemented format - using %s
et: Seda formaati pole veel realiseeritud - kasutan %s

en: unknown
et: tundmatu

en: unrecognized format - using sectors
et: Tundmatu formaat - kasutan sektoreid

en: usage:
et: Kasutamine:

en: usage: %s [ -n ] device
et: Kasutamine: %s [ -n ] seade

en: usage: %s [ -s signal | -p ] [ -a ] pid ...
et: Kasutamine: %s [ -s signaal | -p ] [ -a ] pid ...

en: usage: %s [+format] [day month year]
et: Kasutamine: %s[+formaat] [kuupäev kuu aasta]

en: usage: %s [file]
et: Kasutamine: %s [fail]

en: usage: cal [-13smjyV] [[month] year]
et: Kasutamine: cal [-13smjyV] [[kuu] aasta]

en: usage: col [-bfpx] [-l nline]
et: Kasutamine: col [-bfpx] [-l ridadearv]

en: usage: last [-#] [-f file] [-t tty] [-h hostname] [user ...]
et: Kasutamine: [-#] [-f fail] [-t tty] [-h hostinimi] [kasutaja ...]

en: usage: logger [-is] [-f file] [-p pri] [-t tag] [-u socket] [ message ... ]
et: Kasutamine: logger [-is] [-f fail] [-p pri] [-t nimi] [-u sokkel] [ teade ... ]

en: usage: login [-fp] [username]
et: Kasutamine: login [-fp] [kasutajanimi]

en: usage: look [-dfa] [-t char] string [file]
et: Kasutamine: look [-dfa] [-t märk] string [fail]

en: usage: mesg [y | n]
et: Kasutamine: mesg [y | n]

en: usage: script [-a] [-f] [-q] [-t] [file]
et: Kasutamine: script [-a] [-f] [-q] [-t] [fail]

en: usage: write user [tty]
et: Kasutamine: write kasutaja [tty]

en: user
et: kasutaja

en: users
et: kasutajat

en: volume name too long
et: köite nimi on liiga pikk

en: waiting for cr-lf
et: ootan reavahetust (CR+LF)

en: we have read epoch %ld from %s with RTC_EPOCH_READ ioctl.
et: lugesime epohhi %ld %s kaudu RTC_EPOCH_READ ioctl abil

en: whereis [ -sbmu ] [ -SBM dir ... -f ] name...
et: Kasutamine: whereis [ -sbmu ] [ -SBM kataloog ... -f ] nimi...

en: will not try to make filesystem on '%s'
et: ei ürita luua failisüsteemi seadmele `%s'

en: write error on %s
et: Kirjutamise viga seadmel %s

en: write error on %s - cannot write sector %lu
et: Kirjutamisviga seadmel %s - ei saa kirjutada sektorit %lu

en: write failed in write_block
et: ploki kirjutamine ei õnnestunud

en: write: %s has messages disabled
et: write: %s keeldub teadetest

en: write: %s has messages disabled on %s
et: write: %s keeldub teadetest terminalil %s

en: write: %s is logged in more than once; writing to %s
et: write: %s on sisse logitud rohkem kui ühest kohast, kasutan tema terminali %s

en: write: %s is not logged in
et: write: %s pole sisse logitud

en: write: %s is not logged in on %s.
et: write: %s pole terminalilt %s sisse logitud

en: write: can't find your tty's name
et: write: ei leia Sinu terminaliseadme nime

en: write: you have write permission turned off.
et: write: Sul on kirjutamisõigus välja lülitatud

en: writing init string
et: kirjutan init-stringi

en: yes
et: jah
